Sociální udržitelnost ve společnosti DURABLE

Společnost je tak dobrá, jak dobří jsou její zaměstnanci. Proto se ve společnosti DURABLE zaměřujeme na lidi. Klademe důraz na know-how, motivaci a týmového ducha. Úspěšné podnikání vždy zahrnuje znalosti a dovednosti. Našim zaměstnancům nabízíme bohaté možnosti vzdělávání a školení. Za tímto účelem jsme vytvořili interní systém vzdělávání, jehož cílem je individuální podpora.

Vynikající organizace školení

Každoročně se u nás vzdělává přibližně 30 stážistů ve 13 různých programech, čímž si udržujeme vysokou úroveň vzdělání a trvale tak investujeme do naší budoucnosti. V roce 2021 získala společnost DURABLE již sedmý rok po sobě certifikát "vynikající vzdělávací organizace". Ertragswerkstatt GmbH Werdohl ocenil společnost za vysoké nasazení, vysokou spokojenost a pozitivně hodnocený systém vzdělávání. Naším cílem je nabídnout všem stážistům po úspěšném absolvování školení trvalé zaměstnání. Náš závazek však začíná mnohem dříve. Společnost DURABLE navázala úzkou spolupráci s místními školami prostřednictvím sponzoringu, a tím zajišťuje, aby potenciální budoucí zaměstnanci znali společnost a zajímali se o ni.

Flexibilní a přátelský k rodinám

Ve společnosti DURABLE máme zásadní zájem na tom, aby se naši zaměstnanci cítili v naší společnosti i v soukromém životě jako doma, protože v době odvětvového a regionálního nedostatku kvalifikovaných pracovníků je obzvláště důležité získat kvalifikované členy týmu s rodinou a udržet je ve společnosti. Ve společnosti DURABLE mají naši zaměstnanci vynikající pracovní podmínky, dobré pracovní klima a rodinnou firemní kulturu.
Kromě modelů s flexibilní pracovní dobou provozuje společnost DURABLE "durable minis", vlastní centrum denní péče o děti, které se nachází v sídle společnosti v Iserlohnu. V tomto centru je o děti pečováno v malých skupinkách podle nejnovějších standardů, dokud nejsou připraveny na vstup do školy. V roce 2018 společnost DURABLE během certifikačního procesu úspěšně přesvědčila porotu o svých aktivitách a dalším plánování pro zlepšení slučitelnosti pracovního a rodinného života a opět získala titul "podnik přátelský k rodinnému životu".

Mobilita šetrná k životnímu prostředí

Jako společnost využíváme možnosti podpořit individuální rozhodnutí našich zaměstnanců ve prospěch udržitelného životního stylu a významně tak přispět k ochraně životního prostředí a klimatu. Aby společnost DURABLE poskytla další pobídku ke zdravému pohybu a přispěla k odlehčení silniční dopravy, nabízí všem zaměstnancům možnost pronájmu "firemního kola". Nezáleží na tom, zda se jedná o městské, turistické, horské nebo závodní kolo - každý typ kola lze používat jako kolo pro dojíždění do práce. Díky daňovému zvýhodnění lze ušetřit až 40 % nákladů oproti nákupu kola.
Výběrem našeho firemního vozového parku jsme učinili další krok ke zlepšení naší ekologické stopy. Hybridní vozidla a jeden elektromobil jsou k dispozici pro služební cesty mezi našimi závody v Iserlohnu a Kamenu a také pro cesty k našim zákazníkům a dalším obchodním partnerům.