Rychlé a efektivní díky přehlednému značení, jasnému směrování a přehledné správě informací.

Myslete ,,LEAN”!

LEAN – příležitost pro výrobu a administrativu

Lean je celosvětově nejrozšířenějším manažerským přístupem, který je primárně zaveden v rámci podnikového výrobního systému. Lean Management znamená „efektivní řízení“ a pochází z Japonska. Jako první jej začala aplikovat automobilka Toyota, která zároveň rozvinula jeho principy. Z jeho součástí společnost odvodila výrobní systém (zásady a nástroje) a pracovní kulturu.

Efektivní výrobní systémy zahrnují efektivní výroba, kancelář a kultura, která vše propojuje prostřednictvím zaměstnanců. Je třeba rozlišovat mezi metodami či nástroji a filozofií. Lean filozofii nebo principy lze aplikovat na všechny společnosti, zatímco nástroje je třeba testovat a prověřit, zda jsou pro danou společnost vhodné.

Konečný cíl je pro všechny společnosti stejný: eliminovat ty části procesu, které nepřinášejí přidanou hodnotu. Tato zásada platí jak pro výrobní, tak pro administrativní práci. Společnosti tak zlepšují svou konkurenceschopnost a pracovníci získávají jasnou strukturu díky stabilnějším procesům a cílenější strategii.
Řízení výrobních prostor ve výrobě a administrativě
Zlepšení komunikace mezi vedením a zaměstnanci a jejich intenzivní zapojení do procesů změn a zlepšování jsou základem řízení v dílnách a kancelářích. Řada DURAFRAME® zde nabízí profesionální podporu.
Kaizen v praxi
Neustále zpochybňujte a optimalizujte procesy - tento proces neustálého zlepšování je základním stavebním kamenem filozofie Kaizen. Užitečnými pomůckami jsou informační panely a zobrazovací systémy.
Vizualizace a transparentnost pomocí 5S
Správné značení a vizualizace eliminují zdroje chyb a dlouhé doby vyhledávání. To vede k měřitelnému zvýšení produktivity v oblasti výroby, logistiky a administrativy. Se správnými produkty vytváří DURABLE ideální podmínky pro usnadnění strukturované práce v souladu s principem 5S.
FiFo s jednoduchými organizačními prostředky
To, co přijde jako první, je zpracováno jako první – princip FiFo je nástrojem pro rychlé a efektivní postupy. Osvědčená metoda zabraňuje prolukám a závadám v kvalitě a lze ji ideálně realizovat s DURABLE produkty!
Plynulost a flexibilita
V  tzv. „Flow“ je plynulost práce nejproduktivnější – jsou pro to vytvořeny ideální podmínky se správnými produkty. Ať už ve výrobě nebo v administrativě, flexibilní produkty, jako jsou ty s kolečky, jsou zvláště mobilními pomocníky při každodenních úkolech.

DURABLE produkty pro větší efektivitu ve vaší kanceláři a společnosti

DURABLE již léta funguje v souladu s principy Lean v oblastech výroby a administrativy, protože tyto dvě oblasti již nelze od sebe oddělit. DURABLE neustále rozšiřuje svou kompetenci v oblasti efektivity kanceláří a tím i vlastní produktovou řadu. DURABLE nabízí pro každý princip LEAN funkční produkty, které optimálně podporují procesy a postupy.

Efektivní komunikace s vizualizačními koncepty ve výrobě a administrativě

Řízení výrobních prostor

Viditelnost a snadná srozumitelnost výrobních výkazů nebo informačních materiálů hrají zásadní roli v řízení výroby. S malým úsilím jsou aktuální odchylky denně vizualizovány v podobě klíčových čísel a veličin.

Včasným rozpoznáním a sdělením potřebných úprav se zaměřením na řešení problémů se dosáhne rychlého provedení s osobní odpovědností.

Zavedením Shop nebo Office Floor Managementu se kromě metodické podpory v praxi každodenního vedení a kontroly vybuduje v celém výkonném týmu jako kulturní prvek mimořádně vysoká úroveň disciplíny a důslednosti.

Řízení výrobních prostor zajišťuje úspěch firmy tím, že rozvíjí schopnost přizpůsobit se budoucím požadavkům a současně rozvíjí firemní kulturu efektivní interakce. Spolupráce je podporována jednoduššími strukturami vedení, lepší komunikací a vysokou mírou osobní odpovědnosti mezi jednotlivými úrovněmi zaměstnanců.

Profesionální řízení výrobních prostor s DURAFRAME®

Všestranné informační rámečky od DURABLE nabízejí perfektní řešení pro řízení výrobních prostor ve výrobě, ale i v administrativě. Ať už se samolepicí nebo magnetickou zadní stranou, v atraktivních bezpečnostních barvách nebo s doplňkovými funkcemi, jako je držák pera – jsou možnosti použití nekonečné.

KAIZEN

Kaizen je japonské slovo a znamená: změna (KAI) k dobrému nebo k lepšímu (ZEN). V Lean Managementu má Kaizen dva různé významy. Zaprvé to znamená zakotvení filozofie procesu neustálého zlepšování v myslích zaměstnanců a neustálé zpochybňování a optimalizace sebe sama a všech procesů. Za druhé, Kaizen je název pro workshop, který se koná za účelem řešení konkrétní oblasti nebo pracoviště.

Workshop Kaizen může trvat od jednoho do pěti dnů a je zaměřen na zlepšení v oblasti, jako je ergonomie, dodací lhůta, efektivita nebo produktivita, zásoby nebo pořádek a čistota.


Postupné zlepšování procesů

Pro všechna řešení vyvinutá během workshopu, která nelze okamžitě implementovat, tým sestaví seznam úkolů s odpovědností a termíny. Implementace se zaznamenává a po dosažení skutečného cílového stavu je kontrolován potenciál dalšího zlepšování. Pokud aktuální stav uspokojivě funguje, je definován jako standard a je přenášen na jiná pracoviště a/nebo prostory, kterým vyhovuje.

Vhodné produkty

Inforámeček DURAFRAME GRIP® A4
Prod. kód: 4968
Inforámeček DURAFRAME GRIP® A4
Inforámeček A4 pro připevnění informací a letáků na textilní tabule nebo akustické panely.

15,26 €*

Zobrazit produkt
Držák prezentačních panelů VARIO® WALL 5
Prod. kód: 5551
Držák prezentačních panelů VARIO® WALL 5
Kompletní sada s kovovým stolním stojanem a 5 prezentannčními panely SHERPA® A4.

33,59 €*

Zobrazit produkt
Držák prezentačních panelů VARIO® MAGNETIC WALL 5
Prod. kód: 5914
Držák prezentačních panelů VARIO® MAGNETIC WALL 5
Kompletní sada s magnetickým nástěnným držákem a 5 prezentačními panely SHERPA® A4.

34,39 €*

Zobrazit produkt

Vizualizace pro efektivní pracovní procesy v administrativě, logistice a výrobě

Vizualizace, transparentnost a organizace s 5S

Vizualizace a organizace jsou základem efektivní práce v kancelářských prostorách, výrobě i logistice. Společnost DURABLE důsledně uplatňuje princip vizualizace s 5S a řízení prostor ve vlastních výrobních závodech, v novém logistickém centru a v administrativě pomocí vlastních produktů.

Co je 5S a jak jej implementovat v praxi?

5S zahrnuje 5 principů: třídění - úklid - systemizace - standardizace - sebekázeň. Cílem optimalizovaného pracoviště pro 5S je: vše, co již není potřeba nebo se dlouho nepoužilo, vyřadit. Papírování je omezeno na minimum a informace lze rychle vyhledat. Všechny rutinní procesy jsou snadno pochopitelné a lze je kdykoli vizualizovat. Zaměstnanci na první pohled rozpoznají rozdíly od standardu. Celé pracoviště je pak příjemné a motivující. Zaměstnanci jsou spolu s vedoucími pracovníky zodpovědní za vytváření čistých, ergonomických a uspořádaných pracovišť.

Ve výrobě a logistice je přesné označování a vizualizace zásadní, aby se předešlo chybám a časově náročnému vyhledávání. Díky rozsáhlému sortimentu nabízí společnost DURABLE řešení pro označování kontejnerů, pořadačů, regálových systémů a skladovacích prostor ve firmách. Podle studie společnosti Leonardo Group GmbH lze dosáhnout zvýšení produktivity až o 20 % pouhým zkrácením doby hledání.

S jakými produkty se implementace daří?

Varicolor® zásuvkové boxy/odkladače na dokumenty

 • S barevnými zásuvkami jako pomůckou pro organizaci a orientaci
 • Vysoce kvalitní ABS funkce
 • Pro snadnou orientaci
 • Stohovatelné s protiskluzovými plastovými patkami
 • Lze umístit v řadě do všech standardních kancelářských skříní a příborníků
 • Vysoce kvalitní materiál a výrobní standardy
Zásuvkový box VARICOLOR® 4
Prod. kód: 7604
Zásuvkový box VARICOLOR® 4
Elegantní box se 4 zásuvkami, z toho 2 ve velikosti formátu XXL. Barevné úchopové zóny pomáhají dobré organizaci.

72,13 €*

Zobrazit produkt
Zásuvkový box VARICOLOR® 4 SAFE, uzamykatelný
Prod. kód: 7606
Zásuvkový box VARICOLOR® 4 SAFE, uzamykatelný
Elegantní box se 4 barevnými zásuvkami, z toho 2 ve velikosti XXL. Horní zásuvkaje uzamykatelná cylindrickým zámkem.

97,63 €*

Zobrazit produkt
Zásuvkový box VARICOLOR® 5
Prod. kód: 7605
Zásuvkový box VARICOLOR® 5
Elegantní box s 5 zásuvkami. Barevné úchopové zóny pomáhají dobré organizaci.

74,13 €*

Zobrazit produkt
Zásuvkový box VARICOLOR® 7
Prod. kód: 7607
Zásuvkový box VARICOLOR® 7
Elegantní box s 7 zásuvkami. Barevné úchopové zóny pomáhají dobré organizaci.

83,63 €*

Zobrazit produkt
Zásuvkový box VARICOLOR® 10
Prod. kód: 7610
Zásuvkový box VARICOLOR® 10
Elegantní zásuvkový box s 10 zásuvkami. Barevné úchopové zóny pomáhají dobré organizaci.

92,50 €*

Zobrazit produkt
Odkladač na dokumenty VARICOLOR® TRAY SET DUO A4
Prod. kód: 7702
Odkladač na dokumenty VARICOLOR® TRAY SET DUO A4
Sada 2 elegantních odkladačů na dokumenty. Stohovatelné do kolmé nebo šikmé polohy. Různobarevné výřezy umožňují snadný přístup, uchopení a optimální manipulaci s dokumenty.

16,19 €*

Zobrazit produkt
Odkladač na dokumenty VARICOLOR® TRAY SET A4
Prod. kód: 7705
Odkladač na dokumenty VARICOLOR® TRAY SET A4
Sada 5 elegantních odkladačů na dokumenty. Stohovatelné do kolmé nebo šikmé polohy. Různobarevné výřezy umožňují snadný přístup, uchopení a optimální manipulaci s dokumenty.

29,97 €*

Zobrazit produkt

Organizér na šanony/složky

 • Lze použít jako kompaktní, dobře organizovanou složku
 • Na dokumenty A4
 • Pro snadnou orientaci
 • Předtištěné titulní listy a štítky pro použití jako složky strojů, motorových vozidel nebo při zapůjčení
Rychlovazač s lištou do kartoték A4
Prod. kód: 2560
Rychlovazač s lištou do kartoték A4
K zavěšení nebo zakládání do složek a kroužkových vazeb.
Organizační závěsné desky DIVISOFLEX® A4
Prod. kód: 2557
Organizační závěsné desky DIVISOFLEX® A4
5dílný obal pro přehlednou organizaci rozsáhlých dokumentů. S vnitřní kapsou.
Organizační desky A4 se třemi přihrádkami
Prod. kód: 2316
Organizační desky A4 se třemi přihrádkami
S funkčními 3 odděleními a barevnými samolepicími štítky.

Magnetické kapsy/obaly na dokumenty

 • Se dvěma magnetickými proužky na zadní straně
 • Použití na veškeré kovové povrchy, jako jsou regály ve skladech a kovové kontejnery
 • Šablony vkládacích štítků jsou ke stažení v DURAPRINT®
Magnetické pouzdro 100x38 mm
Prod. kód: 1741
Magnetické pouzdro 100x38 mm
Obal s magnetickými proužky na zadní straně pro použití na kovové povrchy.

80,33 €*

Zobrazit produkt
Magnetické pouzdro 150x67 mm
Prod. kód: 1742
Magnetické pouzdro 150x67 mm
Obal s magnetickými proužky na zadní straně pro použití na kovové povrchy.

105,44 €*

Zobrazit produkt
Magnetické pouzdro A5 na šířku
Prod. kód: 1743
Magnetické pouzdro A5 na šířku
Obal s magnetickými proužky na zadní straně pro použití na kovové povrchy.

135,00 €*

Zobrazit produkt
Magnetické pouzdro A4 na výšku
Prod. kód: 1744
Magnetické pouzdro A4 na výšku
Obal s magnetickými proužky na zadní straně pro použití na kovové povrchy.

168,75 €*

Zobrazit produkt
Magnetické pouzdro A4 na šířku
Prod. kód: 1745
Magnetické pouzdro A4 na šířku
Obal s magnetickými proužky na zadní straně pro použití na kovové povrchy.

168,75 €*

Zobrazit produkt

FiFo s jednoduchými organizačními prvky

First in - First out

V rámci LEAN výroby je princip FiFo osvědčenou metodou, jak předcházet zmatkům, prodlevám, vadám kvality a nedodělkům. Co přijde jako první se jako první zpracuje. FiFo také zajišťuje rychlé, spolehlivé a efektivní procesy také v administrativě a je jedním z LEAN nástrojů, které je nutné využívat v efektivních procesech. DURABLE poskytuje inteligentní produkty na podporu jeho implementace:


Flexiboxx and FlexiPLUS

 • Závěsné přihrádky na tiskoviny ve formátu A4 na výšku/na šířku
 • Kapacita 23-24 mm
 • Rozšiřitelná až do nosnosti cca. 6 kg
 • Dostupné v černé, bílé a transparentní barvě
Stojan A4 na tiskoviny FLEXIBOXX 6 A4, na výšku
Prod. kód: 1709760
Stojan A4 na tiskoviny FLEXIBOXX 6 A4, na výšku
Nástěnný držák na tiskoviny y se 6 přihrádkami ve formátu A4.

33,59 €*

Zobrazit produkt
Stojan A4 na tiskoviny FLEXIBOXX 6 A4, na šířku
Prod. kód: 1709785
Stojan A4 na tiskoviny FLEXIBOXX 6 A4, na šířku
Nástěnný držák na tiskoviny se 6 přihrádkami ve formátu A4.

33,22 €*

Zobrazit produkt
Stojan A4 na tiskoviny FLEXIPLUS 6 A4, na výšku
Prod. kód: 1700008
Stojan A4 na tiskoviny FLEXIPLUS 6 A4, na výšku
Nástěnný držák na tiskoviny se 6 přihrádkami ve formátu A4.

31,14 €*

Zobrazit produkt
Stojan A4 na tiskoviny FLEXIPLUS 2 A4, na šířku
Prod. kód: 1709014
Stojan A4 na tiskoviny FLEXIPLUS 2 A4, na šířku
Nástěnný držák na tiskoviny se 2 přihrádkami ve formátu A4.

18,40 €*

Zobrazit produkt
Stojan A4 na tiskoviny FLEXIPLUS 2 A5, na výšku
Prod. kód: 1709013
Stojan A4 na tiskoviny FLEXIPLUS 2 A5, na výšku
Nástěnný držák na tiskoviny se 2 přihrádkami ve formátu A4.

14,91 €*

Zobrazit produkt

Třídicí stojan

 • Vyrobeno z práškově lakovaného ocelového plechu
 • 5 nebo 8 přihrádek pro efektivní třídění dokumentů
 • Možnost montáže na stěnu
 • Štítek pro označování
 • Pro formát A4 / folio
Odkladač dokumentů A4, 5 přihrádek
Prod. kód: 3360
Odkladač dokumentů A4, 5 přihrádek
5dílný třídicí kovový zásobník pro přehlednou organizaci dokumentů. Možnost montáže na stěnu.

81,88 €*

Zobrazit produkt
Odkladač dokumentů A4, 8 přihrádek
Prod. kód: 3361
Odkladač dokumentů A4, 8 přihrádek
8dílný třídicí kovový zásobník pro přehlednou organizaci dokumentů. Možnost montáže na stěnu.

111,38 €*

Zobrazit produkt

Produkty a informace na kolečkách

Plynulost a flexibilita

Když se nám daří, říkáme, že vše jde hladce. DURABLE produkty poskytují pracovníkům a jejich výrobkům prostředky, jak se jednoduše zapojit do „flow“. Sledujte trend proudění materiálu prostřednictvím „posuvné logistiky“ s našimi skladovacími vozíky nebo si vytvořte flexibilní kulturu v souladu s principem Řízení výrobních prostor s našimi kartotékami. Takto můžete mít všechny dokumenty připravené kdykoli po ruce ve výrobě a administrativě. Flexibilita na vašem pracovišti je na dosah prostřednictvím našich mobilních řešení – vše pro optimální flexibilitu – je jedním ze základních principů při vývoji našich produktů.

Úložné, kartotékové a počítačové vozíky

 • Pro flexibilní použití při skladování a výrobě
 • Se 4 kolečky
 • Ideální doplněk ke kancelářskému vybavení
Rychlovazač s lištou do kartoték A4
Prod. kód: 2560
Rychlovazač s lištou do kartoték A4
K zavěšení nebo zakládání do složek a kroužkových vazeb.
Transportní vozík
Prod. kód: 1809693
Transportní vozík
Pojízdný vozík na skladovací boxy do 250 kg. Se 4 koly.

71,26 €*

Zobrazit produkt
Pojízdná kartotéka SYSTEM 100 MULTI TOP
Prod. kód: 3787
Pojízdná kartotéka SYSTEM 100 MULTI TOP
Uzamykatelná pojízdná kartotéka na cca 100 závěsných pořadačů A4, Folio nebo Foolscap. Police s ochranou proti překlopení na složky atd.

326,60 €*

Zobrazit produkt
PC pojízdný stolek SYSTEM 75 VH
Prod. kód: 3720
PC pojízdný stolek SYSTEM 75 VH
Pojízdný stůl na počítač se 4 policemi. S výsuvnou policí na klávesnici a výškově nastavitelnou policí na monitor.

365,00 €*

Zobrazit produkt
Pojízdná kartotéka ECONOMY TOP 80 A4
Prod. kód: 3098
Pojízdná kartotéka ECONOMY TOP 80 A4
Pojízdná uzamykatelná kartotéka z nerezu odolnému proti poškrábání na cca 80 závěsných pořadačů A4.

180,55 €*

Zobrazit produkt
Závěsné desky do kartoték A4
Prod. kód: 2604
Závěsné desky do kartoték A4
Průhledný obal pro rychlý přístup. Včetně 60 mm štítků A-Z.
Rychlovazač s lištou do kartoték ECONOMY A4
Prod. kód: 2561
Rychlovazač s lištou do kartoték ECONOMY A4
K zavěšení nebo zakládání do složek a kroužkových vazeb.

DURABIN

 • Obdélníkový kontejner na odpad a recyklovatelný materiál s barevným víkem. Objem: 60 litrů
 • S masivními madly pro snadnou manipulaci a zapuštěným dnem pro bezpečné vyprazdňování koše.
 • S úchyty pro upevnění odpadního pytle.
 • Kromě černé barvy, která obsahuje recyklované materiály jsou všechny další barvy bezpečné pro uchovávání potravin (v souladu se směrnicí EU 1935/2004/EC)
Odpadkový koš DURABIN® 60L obdelníkový
Prod. kód: 1800496
Odpadkový koš DURABIN® 60L obdelníkový
Odpadkové koše obdélníkového tvaru. S rukojetí pro snadné přenášení. Objem 60 litrů.

32,06 €*

Zobrazit produkt
Vozík pro DURABIN® 60L obdelníkový
Prod. kód: 1801666
Vozík pro DURABIN® 60L obdelníkový
Kovový pojízdný vozík na odpadkový koš DURABIN SQUARE 60. Se čtyřmi otočnými kolečky.

55,62 €*

Zobrazit produkt

Stáhněte si fakta o LEAN Managementu:

Big advantages for small companies: 10 facts about lean management in SMEs
Big advantages for small companies: 10 facts about lean management in SMEs
Discover the 10 facts about lean management in SMEs.
Fakta